WordPress WooCommerce Özel Şehirler Bölgeler Ekleme

WordPress ile sürekli e-ticaret siteleri geliştirdiğim için bir çok özelleştirmeyi yaparken eklentilerden faydalandığım oluyor.  Bazen de eklenti bulamayınca oturup kendi eklentimi kendim yazıyorum ya da var olan bir eklenti üzerinde geliştirme yaparak ihtiyaca göre uyarlıyorum. Bu yazımda da yerel bölgelere satış yapan  e-ticaret siteleri için geliştirmiş olduğum bir eklentiden söz edeceğim.

Örnek senaryo yazarak bu eklentiyi tanıtmam sanırım iyi olacak. Bu senaryoları iki adımda anlatmak istiyorum. İlk olarak WordPress WooCommerce eklentisi içinde bazı ülkelerin şehir bilgileri yok. Kıbrıs bu ülkelerden biri maalesef ki… İşte bu eklenti ile özel şehirler tanımlayarak satış yapmış olduğunuz ülkenin şehirlerini belirtebilirsinz.

Diğer bir senaryomuz ise diyelim yerel bir pazara hitap ediyorsunuz. Ben en son bu çalışma Bursa şehri için yapmıştım. Bir müşteri sadece Bursa içinde belli bölgelere satış yapıyordu ve bölgeler seçilebilir olarak ödeme detaylarında yer alması gerekiyordu. Bu eklenti ile şehirlere özel bölgeler de ekleyebilirsiniz. Tabi biz konuyu daha uzak noktalara taşıyıp her bölge için ayrı kargo ücreti her bölgeye özel ürünler gibi kurallar eklemiştik.

İşte sizde bunun gibi kurallar özelleştirmeler ve geliştirmeler yapmak bölge bazlı veya şehirlere özel sipariş tanımları yaratmak isterseniz bu eklentimi kullanabilirsiniz. Eklenti son sürüm WordPress ve WooCommerce ile sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Eklentiyi satın aldıktan sonra sizde özel kurallar tanımlar ve fonksiyonlar oluşturmak ister veya bu eklentiyi istediğiniz şekilde geliştirmek isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Eklentiyi satın almak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WooCommerce Özel Şehirler Bölgeler Ekleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :